co myślimy i planujemy ...

Ta podstrona jest robiona w głównej mierze dla osób nie pełnosprawnych. Chcemy ją uruchomić w miarę szybko ale tworzenie jej to nie tylko umieszczenie kilku filmów.
To też Mysłowice o różnych np. porach roku.
Stopniowo będziemy dokładać materiały Video oraz Audio. Jak materiały VIDEO będzie w miarę łatwo zorganizować tak AUDIO znacznie trudniej ze względu na to że mamy swoje rodziny , pracę i naprawdę mało czasu. Nie czerpiemy z tego korzyści materialnych lub innych korzyści prócz satysfakcji że robimy coś by ocalić to miasto od zapomnienia ( zacytowane słowa P. Bogusława Polaka ). Na początku planujemy wprowadzić filmy z różnych części Mysłowic by każdy mógł zobaczyć to miasto w jakim żyje nie ruszając się z domu z różnych przyczyn.
Dlatego zapraszamy do współpracy przy tworzeniu tej podstrony jak i pozostałych. Każdy pomysł będzie rozpatrywany. Jest już też jeszcze nie opublikowana z różnych przyczyn prezentacja 3D Mysłowic. Jest to prosta forma pokazu Mysłowic również skierowana do dzieci i młodzieży. Bardziej się jednak skupiamy na pracy a nie tylko na klikaniu w klawiaturę. To oznacza stworzenie również w przyszłości makiety Mysłowic jak najbardziej naturalnej. Niestety , to jest już praca na kilka dobrych miesięcy większej grupy osób. I tu też będą potrzebne materiały z różnych okresów życia Mysłowic. Szukamy osób które po nowym roku udostępnią nam głos by można było ruszyć ze ścieżką AUDIO. Następnie może język migowy itd.
By każdy mógł korzystać z Historii naszego miasta.

Plany mam duże i są one możliwe do zrealizowania , ale liczy się też Państwa pomoc.
Na początku skromnie zaczynamy ... bo co raz to więcej problemów się rodzi , nie samych od siebie ... sponsorowanych przez innych.Szanowni Państwo , jak wiemy doskonale nasze miasto jest nękane przez ludzi je niszczących. W przyszłości będzie pewnie monitorowane ale zawsze powstanie pytanie ... kto to będzie oglądał ??
Jako pierwsi wysuwamy taką propozycję !!
My , społeczeństwo Mysłowic. Gdyby obraz z kamer był udostępniony w necie to w czym by to przeszkadzało ????
W niczym tak naprawdę , gdyż jak nie mamy sobie nic do zarzucenia to czego mamy się obawiać ?? Myślę że to nie narusza też naszej wolności czy i też prywatności a zapewne zmniejszy dewastacje i zwiększa nasze bezpieczeństwo.
Jest to nasza propozycja , możliwa do zrealizowania. Oczywiście , system rejestrujący by działał samodzielnie a w przypadku potrzeby stosowne służby będą miały możliwość przejrzeć zapis z danych kamer a My powiadomić stosowne służby.